bathroom, bath, wc

Od kilku lat w nowoczesnym budownictwie panuje moda na wyposażanie łazienek w panele prysznicowe. Urządzenia te – bardzo funkcjonalne i uniwersalne – mają szansę zagościć na stałe w naszych domach.

Po całodniowych trudach w pracy nie ma nic przyjemniejszego niż relaksująca kąpiel. Nie musimy mieć wanny by móc docenić zalety hydromasażu. Dzięki panelom prysznicowym, montowanym bezpośrednio w kabinie natryskowej, możemy regulować strumień wody oraz inne parametry. Urządzenia te dostępne są w każdym salonie wyposażenia łazienek oraz w supermarketach. Możemy swobodnie przebierać w modelach i kolorystyce, bo ta jest wyraźnie zróżnicowana. W tradycyjnej postaci płyta paneli wykonana jest z aluminium lub tworzywa sztucznego, można jednak dostać modele bardziej ekskluzywne, produkowane np. z hartowanego szkła, marmuru lub stali nierdzewnej. Producenci zapraszają niekiedy do współpracy znanych projektantów, w wyniku której powstają pomysły bardziej awangardowe i nietypowe. Stonowana kolorystyka paneli (srebro, czerń, brąz) może zostać przełamana dzięki wprowadzeniu barwnego akcentu – możemy go dopasować do płytek w łazience lub innych detali. Modele wykonane z tworzyw sztucznych dostępne są w wielu kolorach, zabezpiecza się je różnorodnymi sposobami przed działaniem wilgoci i wody. Nowoczesne wzornictwo oferuje estetyczne panele o starannym wykończeniu, najczęściej o lekko zaokrąglonych kształtach i z opcjami dodatkowymi, takimi jak uchwyt na gąbkę, półka na żel pod prysznic i mydło.

Większość z nich można zamontować zarówno na płaskiej ścianie w kabinie jak i w jej rogu.
Cena panelu prysznicowego uzależniona jest od materiału wykonania urządzenia oraz rodzaju elementów znajdujących się w wyposażeniu. Modele, które posiadają opcję hydromasażu, mają kilka dysz, umieszczonych na różnych wysokościach, niekiedy także w kilku rzędach.

Wypływająca z dysz woda masuje ciało, funkcjonuje podobnie jak popularne na basenach bicze wodne – działa punktowo na najbardziej obciążone miejsca naszego ciała, m.in. kręgosłup. W zależności od modelu panelu, możemy regulować strumień wody – jego natężenie oraz kierunek, co znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia osobom, które są niskie lub bardzo wysokie. Można również decydować, czy woda będzie płynęła ze wszystkich otworów, czy tylko z wybranego. Panele z hydromasażem to spory wydatek dla domowego budżetu. Im więcej udogodnień posiada model, tym więcej zapłacimy. Najtańsze produkty można dostać za około 600-700 zł, te droższe – i bardziej ekskluzywne –

bathroom, bath, wc

jarmoluk (CC0), Pixabay

za kilka tysięcy.

Najprostsze modele paneli prysznicowych posiadają tylko zawieszoną na uchwycie słuchawkę. Ich cena jest znacznie niższa niż tych, które posiadają opcję hydromasażu lub inne udogodnienia i waha się w przedziale między 100 a 300 zł.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *